KURUCU MEKTUBU/MESAJI

Geleceğin Mimarı Sevgili Gençler ve Kıymetli Aileleri,

             2011 yılında Eğitim-Öğretim hayatına başlayan Yeni Çizgi Eğitim Kurumları, logosunda da vurguladığı üzere, sizlere “ÇAĞDAŞ EĞİTİMİ” vaat etmekte ve çalışmalarını, kuruluş yılından günümüze bu doğrultuda sürdürmektedir.

             Bilindiği üzere insanlık; çok hızlı değişen ve küreselleşen bir dünya düzeni içerisinde, kendine yer bulmaya ve bulduğu bu yerdeki sürekliliği sağlamaya çalışmaktadır. Bizler insanlığın dünyadaki yerinin belirlenmesinde en etkili olan öğretinin “EĞİTİM” olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle mesleki seçimlerimizi yaparken de eğitimin uygulayıcıları olmak yani ÖĞRETMEN olmak istedik. Bu kutsal vazifeyi yıllardır gerçekleştirmeye çalışırken ATATÜRK’ün “En önemli, en esaslı nokta eğitim meselesidir. Çünkü eğitim bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüce bir toplum halinde yaşatır ya da bir milleti esarete ve sefalete terk eder.” sözlerini kendi hayatlarımızın en büyük ilkesi haline getirdik.

              Amacımız, öğretmen olmanın sorumluluğuyla çocuklarımızı geleceğe her anlamda hazır bireyler olarak yetiştirmek ve onların hayallerine ulaşabilmeleri için iyi bir eğitim mirası bırakabilmektir. Oluşturduğumuz aile ortamında öz güveni ve farkındalığı yüksek, vizyon sahibi, bilgiyi doğru kullanan, nitelikli ve yenilikçi anlayışa sahip ve hepsinden öte mutlu bireyler yetiştirmeye yönelik çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bulunduğumuz şehirde, hem akademik başarılar hem de sosyal etkinlik ve projeler açısından öncü kurumlar arasında yerimizi korurken sizleri de sahip olduğumuz bu gurura ortak olmaya davet ediyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Ali Kemal AKBUĞA – Fizik Öğretmeni
Hasan Hüseyin AKBUĞA – Matematik Öğretmeni

Adsız