PROJE BAŞARILARI

STEM(Science,Technology,Engineering,Mathematics) dersinde 9. sınıf öğrencileri harikalar yaratmaya devam ediyor.
Bir eTwinning projesi kapsamında “Arduino ile Akıllı Ev Tasarımı” geliştiren öğrencilerimiz yazılım, matematik ve mühendislik alanında çalışmalar yapıyor.
Proje sürecinde öğrencilerimize başarılar dileriz.📐📝💻🔍

Öğrencimiz, HALİD YILDIRIM
TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması REGENERON ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması Değerlendirmesi’ne seçildi. İlk iki değerlendirme aşamasınıda tamamlayan öğrencimizi tebrik, eder başarılar dileriz.
Her yıl düzenlenen Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışması) üniversite öncesi eğitimde dünyanın en büyük uluslararası araştırma yarışması olarak öne çıkıyor. Etkinlikte 80’in üzerinde ülkeden yaklaşık 1700 öğrenci bir araya geliyor, birbirinden ilginç projelerini sergiliyor ve yarışıyorlar.

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında öğrencimiz Halid YILDIRIM Teknolojik Tasarım-Robotik Kodlama alanında geliştirmiş olduğu “Robot Köpek” Projesi ile Türkiye finalleri değerlendirmesi sonucunda ÜÇÜNCÜLÜK alarak dereceye girmiştir.
Öğrencimizi ve bu süreçte rehberlik eden danışman öğretmenimiz Hicret Koyuncu’yu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı, Okyanus Kolejleri BARGEM (Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi) birimi tarafından düzenlenen Türkiye ve diğer ülkelerden gelen lise öğrencilerine açık bir bilim yarışmasıdır. INSPO 2021 Mühendislik Kategorisinde yarışmaya katılan öğrencimiz Halid YILDIRIM bu kategoride farklı ülkelerden final için seçilen 21 proje arasında finalist olmaya hak kazandı. Pazar günü yapılan final yarışmasının neticesinde bu kategoride *BİRİNCİLİK* aldı. Okulumuzu ve ülkemizi gururlandırdığı için kendisine ve danışman öğretmenimiz Hicret Koyuncu’ya teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

İzmir’de ikincisi düzenlenen 2019 OKSEF (Oğuzhan Özkaya Education-Karademir Science Energy Engineering Fair) yarışmasında, Biyoloji alanında çalışmış oldukları “Bir tekstil boyasının soğan kromozomları üzerindeki genotoksik etkisi” projeleriyle finale kalan Eskişehir Yeni Çizgi Koleji Biyoloji Öğretmeni Gizem Sağdilek Mitat ve 9. sınıf öğrencileri Dilara Akdoğan ve Beyza Elkan, projelerinin sunumunu jüri önünde gerçekleştirdi. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve farklı ülkelerden yarışmaya katılan öğrenciler ile kültür gecesi düzenlendi ve hediye değişimleri gerçekleştirildi. Yarışma sonucunda öğretmen ve öğrencilerimiz Biyoloji alanında Güney Amerika’da (Paraguay) ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

11. sınıf öğrencilerimiz “The International Mathematical Modeling Challenge” (Uluslararası Matematik Modelleme) yarışmasına katıldılar ve göndeilen matematik problemlerine farklı bir bakış açısı geliştirdiler. UM2Y her seviyede her öğrencinin matematiksel modelleme ve uygulamalarını öğrenmesi amacıyla 1980’lerden beri düzenlenen bir yarışmadır. Hayatımızdaki problemleri daha iyi anlamak, analiz etmek ve çözmek için matematiğin gücünü kullanmaları gerekir. UM2Y tarafından gönderilen katılım belgelerini Zehra Özeçoğlu, Zeynep Cihan, Zeynep Genç, Sergül Örkütgil adlı öğrencilerimiz bugün aldılar. Emeklerinden doları çocuklarımıza teşekkür ederiz.